

Flere artikler innen Matematikk i barnehagen
Konkret matematikk i kreativt verksted
Skapende aktiviteter som metode for å lære matematiske begreper
Les mer >>Kan barnehagen forebygge matematikkvansker i skolen?
Tone Rebbestad stiller her spørsmål om ikke også barnehagen kan bidra positivt for å øke barns matematiske ferdigheter.
Les mer >>Matematikkskolen, Del 2: Tall og mengde
Barnehageforums Matematikkskole, i samarbeid med Matematikkhuset. Gjennomfør seks spennende delkurs og oppdag matematikken i barnehagen!
Les mer >>De leker med tall i Baldershage barnehage
Lek med tall og begreper fenger både barn og voksne i Baldershage barnehage
Les mer >>Matematikkskolen - Introduksjon
Introduksjon til nettbaserte kurs om matematikk i barnehagen
Les mer >>Hvor mange tenner har en kråke?
Det er viktig å ta matematikken på alvor – og lov til å bruke humor for å gi barna matematisk forståelse, sier Gerd Åsta Bones.
Les mer >>Matematikkens kjerne
Matematikk handler om å tenke, og om å forstå den verden som omgir oss.
Les mer >>Matematikkskolen, Del 1: Tall og telling
Barnehageforums Matematikkskole, i samarbeid med Matematikkhuset. Gjennomfør seks spennende delkurs og oppdag matematikken i barnehagen!
Les mer >>Matematikk er mer enn tall og tegn
Matematikk handler om mye mer enn regnestykker og teori. Matematikk kan for eksempel handle om tenner. Det var tilfelle sist Matematikksenteret i Trondheim hadde besøk av en barnehage.
Les mer >>