Les også
Kjønn og likestilling er et forsømt felt i barnehage og skole
Er det et problem at jentene kler seg ut som sommerfugler, mens guttene er Spiderman? I denne barnehagen er individet viktigere enn kjønn. – Individer er jo også kjønn, svarer forsker.
Les mer >>Karsepotter
Karse smaker godt på brødskiven, sammen med pålegg eller i suppen
Les mer >>Elver av maling
En enkel aktivitet som gir kunsneriske flotte bilder. Litt maling og noen A3 ark er alt som skal til
Les mer >>Mathes regnbuedrøm.Del 4
Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Denne gangen kan vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker.
Les mer >>Promping
Opplevd at barna i perioder er i overkant fiksert på promp? Les hva Mette, vår danske pedagogiske journalist anbefaler.
Les mer >>Med kamera som pedagogisk verktøy
I Knappskog barnehage er kameraene i flittig bruk. Både barn og voksne bruker fotoapparat, videokamera og andre bildeverktøy aktivt.
Les mer >>