Flere artikler innen Sommer i barnehagen
Spikking - Gi barna en kniv!
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>Solbeskyttelse i barnehagen
Har barnehagen din utformet noen solvettregler?
Les mer >>Hvordan skape en solsikker utelekeplass?
Bruk forsommeren til å gå igjennom barnehagens rutiner for solbeskyttelse
Les mer >>Sommeråpne barnehager til barnets beste?
Sommer i barnehagen - oppbevaring eller pedagogisk tilbud? Er tilgjengelighet hele sommeren gjennom til barnets beste? Kari Pape ser på kvalitetsbegrepet og er som vanlig på barnas side.
Les mer >>Feriebarnehage – eller pedagogisk tilbud?
Hva skjer egentlig i barnehagen om sommeren? Er det fortsatt en pedagogisk virksomhet, eller har ukene midt på sommeren mer preg av oppbevaring?
Les mer >>Omsorg er gull
Eli Rygg er kjent for de fleste fra Portveien 2. En av hennes kampsaker er at barn skal få slippe å bli sammenliknet. Hun jobber i dag mye med barnevern og har mange gode sommertanker til barnehagene.
Les mer >>Båtbane
Denne båtbanen gjorde stor lykke da den ble presentert i Skredderstua kulturbarnehage.
Les mer >>Lag en sol av Cd
Cd skiver kan brukes til mer enn å brenne eller spille musikk på. Her ser du hvordan du kan lage en sol
Les mer >>Lag et strandmiljø
Når sommerferien er over er det sikkert flere som har opplevd sol, sommer og strandliv. Hva med å lage et strandmijø sammen?
Les mer >>





