

Les også
Smittevern under covid-19-pandemien 2020
De siste månedene har vi måtte forholde oss til et hav av informasjon, kontrabeskjeder og strakstiltak mot pandemi.
Les mer >>Hodeskader
Når vi i Ditt Barns Førstehjelp reiser rundt og holder kurs så er det en ting som bekymrer mange, og som mange har spørsmål om, og det er hodeskader. Når er det farlig? Når skal barnet til lege? Hva er symptomene på hjernerystelse?
Les mer >>Når må barnet være hjemme fra barnehagen?
Som hovedregel bør barnet være friskt nok til å kunne delta i normale aktiviteter i barnehagen, og barnet bør være feberfri
Les mer >>Barnehagens førstehjelpsskrin
Det er unødvendig å kjøpe ferdige førstehjelpsskrin til turbruk. Det er rimeligere å lage sitt eget, og man slipper å dra på unødvendige saker man ikke har bruk for. Ha dette klart i en liten toalettmappe eller lignende, slik at det kan medbringes på tur.
Les mer >>Skadedyr i barnehagen
I desember 2009 kom det en ny veileder fra folkehelsa om hvordan barnehager skal forholde seg til skadedyr
Les mer >>Ørevoks
Skal man bruke q-tips når barnet har mye ørevoks? Hva er egentlig ørevoks?
Les mer >>