Flere artikler innen Påskeforberedelser
Feighet eller uvitenhet?
Er et slik at det er lettere å formidle juleevangeliget enn påskefortellingen?
Les mer >>Påskeegg av pappmasje
Pappmasje er utrolig morsomt og ganske klinete å jobbe med. Det vi her presenterer er en klassiker innen pappmasje.
Les mer >>Påskebudskapet i barnelitteraturen
Barnebøker er enkle i formen og har gjerne ett tydelig budskap. Derfor kan barnebøker synliggjøre hvordan ulike forståelser av kjernen i kristen tro kommer til uttrykk i forkynnelsen gjennom ulike begrepsbruk og ulikt fokus.
Les mer >>Påskeharer
Her får du en oppskrift på hvordan du kan lage enkle påskeharer med piperensere og kardet ull som hovedingrediens
Les mer >>Hønsefamilie
Med enkle hjelpemidler kan dere enkelt lage en hel hønsefamilie til dekorasjon i barnehagen
Les mer >>Kaniner og kyllinger av mosegummi
Kaniner og kyllinger er blitt kjente påskefigurer. Mosegummi er lett å tegne på og godt å klippe i.
Les mer >>Den kristne høytiden Faste og påske i barnehagen – bakgrunn og betydning
Dette er en studentoppgave som tar for seg påsken i barnehagen. Her kan man finne både ideer til opplegg og informasjon om hva påsken egentlig handler om.
Les mer >>Påskefortellingen dag for dag
Her følger påskefortellingen i en innholdsrik kortform. Når et av barna spør: "Hvorfor feirer vi påske?", finner du det du trenger her.
Les mer >>Glitrende egg
Det blir ikke påske uten noen eggdekorasjoner. Denne aktiviteten egner seg for alle barna i barnehagen
Les mer >>