
Flere artikler innen Samlingsstund
Samlingens kunst
Samlingsstunden er ikke passé, men lever i beste velgående i barnehagene
Les mer >>5 magiske ideer til samlingsstunden
Er du på jakt etter inspirasjon til samlingsstundene i barnehagen din? Her får du noen gode ideer fra Trude Anette Brendeland, også kjent som Fantasifantasten.
Les mer >>Diverse leker
Å leke regelleker med barna er morsomt, lærerikt og byggende for samholdet. Problemet er ofte at man ikke kan så mange leker. Her følger noen morsomme ideer.
Les mer >>Superslangesnabel
Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.
Les mer >>Språksprell - metodiske språkleker for 4–6-åringer
Dette er et utdrag fra Språksprellpermen som mange barnehager har tatt i bruk
Les mer >>Fugl i skapet
Det piper i skapet, sa Kari. – Hva mener du? – Det piper i kjøkkenskapet, det en fugl der. - Hallo, fugler er ikke i kjøkkenskap, sa jeg og åpnet skapet.
Les mer >>Samlingsstunden – fra kjedelig til magisk
"Kjedelig!" "Vi må sitte stille på benken i garderoben, selv om vi ikke vil det!"
Les mer >>KUBEIDEER Samlingskuben
En kube kan brukes som en ramme der vi samler barnas oppmerksomhet om noe. Den kan derfor være et utmerket hjelpemiddel til samlingsstunden.
Les mer >>Ellinger
Ellinger er fint å ha på lur i ulike situasjoner. Det gjør telling og utvelging til en lek
Les mer >>