Flere artikler innen Samlingsstund
Liten luring
Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.
Les mer >>Språksprell - metodiske språkleker for 4–6-åringer
Dette er et utdrag fra Språksprellpermen som mange barnehager har tatt i bruk
Les mer >>Ellinger
Lyd, rim og rytme fremheves i den nye rammeplanen som viktig virkemiddel for å stimulere språkutviklingen. Her er noen av de utallige ellingene som finnes.
Les mer >>Fugl i skapet
Det piper i skapet, sa Kari. – Hva mener du? – Det piper i kjøkkenskapet, det en fugl der. - Hallo, fugler er ikke i kjøkkenskap, sa jeg og åpnet skapet.
Les mer >>Snakk om bildet 4 - Samlingsstund
Disse to fotografiene danner grunnlag for en diskusjon om et viktig element i barnehagen: Samlingsstunden.
Les mer >>SANGsamspill i samlingsstund
Ingrid Bjørkøy, førsteamanuensis ved DMMH, disputerte i fjor med PhDavhandlingen ”Sang som performativ for samspill i småbarnspedagogisk praksis”
Les mer >>Samlingens kunst
Samlingsstunden er ikke passé, men lever i beste velgående i barnehagene
Les mer >>Sangleker
Sangleker er en populær og nødvendig aktivitet i barnehagen. Det finnes utallige varianter. BarnehageForum presenterer her en del av de mest kjente sanglekene.
Les mer >>Petters gås - en tegnefortelling
Dette er tegnehistorien om Petters gås.
Les mer >>


