Personalbarn ingen adgang
Å ha personalets barn i barnehagen skaper så mange problemer at mange sier nei
Les mer >>Bruk av mentalt antivirus 2011
Hvor mye tid bruker du egentlig på negative tanker og uproduktive vurderinger?
Les mer >>Er du en curlingleder?
Mange ledere ønsker å inngå i tette relasjoner med sine medarbeidere. En ny undersøkelse viser at konsekvensen i et slikt lederskap er at de ender opp som curlingledere.
Les mer >>Hvordan er du en street-smart leder?
Mange ledere har skapt gode resultat med et utgangspunkt av personlige egenskaper og en evne til gode vurderinger og beslutninger, men neppe uten å gjøre feil, og etter hvert lære fra dem. Men hvordan har de klart å komme seg fra uerfaren til trygg leder?
Les mer >>Hjelp de nye lederne på vei
Praktiske startproblemer, kollegial ensomhet og uklar autoritet bidrar til å gjøre den første tiden som leder vanskelig
Les mer >>Arbeidsgivers omsorgsplikt
Som arbeidsgiver har alle barnehager en plikt til å legge til rette for at de ansatte mestrer jobben sin. Barnehagen skal blant annet til enhver tid sørge for at alle ansatte har et forsvarlig fysisk og psykisk arbeidsmiljø.
Les mer >>





