Som leder skal du forebygge mobbing
Mobbing trives best i stressede arbeidsmiljøer med dårlig ledelse
Les mer >>Arbeidsgivers omsorgsplikt
Som arbeidsgiver har alle barnehager en plikt til å legge til rette for at de ansatte mestrer jobben sin. Barnehagen skal blant annet til enhver tid sørge for at alle ansatte har et forsvarlig fysisk og psykisk arbeidsmiljø.
Les mer >>– Vi overvurderer individet og undervurderer gruppen
Det meste og det beste blir gjort av grupper, ikke individer. Også når det gjelder ledelse. Er det ikke rart hvor lite oppmerksomhet vi gir ledergruppene da? spør Erik Slinning.
Les mer >>Slik blir du bedre til å be om hjelp
Har du vanskelig for å be om hjelp på jobb, selv når arbeidsmengden føles overveldende?
Les mer >>Et LØFT-basert kart å orientere etter
I dette terrenget kan du bestemme selv i stor grad, ta ansvar for egen reise, og ikke minst gå nesten hvor du vil
Les mer >>Har ikke tid til å lede eller prioritere lederutvikling
Det skrives mange artikler og bøker om å ta kontroll på tiden. Det finnes råd men det hjelper dessverre lite de som ikke har tid til å lese, diskutere og reflekter. Derfor kommer det her en kort artikkel, med noen refleksjonspunkter og et mulig gjenkjennbart eksempel tildiskusjon.
Les mer >>





