Glemt passord
Ta med formingsmaterialene ut i friluft, og erfar hvordan sand, jord og vann er flotte utgangspunkt for skapende og kreative aktiviteter
Dette prosjektet kan først synes vanskelig, men når ungene skjønner prinsippet bak "pop-opp"-kort, kan de lage slike kort helt selv. Det finnes mange varianter her også.
En kube passer utmerket som ramme for barnas eksperimenting med naturvitenskapelige fenomener.
Matematikk finnes i hverdagen. Men for å oppdage den, trenger vi voksne kunnskap og et begrepsapparat å jobbe etter.
Her bruker vi maiskolber til å lage trykk. Det finnes mange kreative løsninger her og sølete blir det garantert!
Med vårt Filosofiverktøy får du innføringen du trenger for å komme i gang med spennende og utviklende filosofisamlinger i barnehagen.
Gjør leken til en kraft i personalets praksis – med foredrag, refleksjonsoppgaver og praktiske verktøy.
Her er utstyr som kan være nyttig å ha når en skal lage mat ute
Her har Skotterudløkka barnehage tatt i bruk deler fra en gammel vaskemaskin som bålutstyr
Enkelt å lage og smaker godt
Matlaging på tur byr på store opplevelser og gode stunder med sosialt samvær
Noen enkler forberedelser før turen, så er denne retten klar i løpet av 20 minutter
En samling av Skotterudløkka barnehages beste oppskrfter for matlaging ute
Brød som egner seg godt som tilbehør til en suppe eller lignende
Denne gangen serverer Skotterudløkka oss en oppskrift på en sunn og god fiskewok
Overraskelsespakker spekket med god mat til turen
Før turen kan det være lurt å vaske, rense og kutte opp grønnsakene
En enkel rett som ikke tar lang tid å lage. Bruke gjerne rester fra dagen før