
Flere artikler innen IKT i barnehagen
App'er som pedagogisk hjelpemiddel- del 1
Det finnes mange app'er som kan fungere godt som et supplement til andre pedagogiske hjelpemidler i barnehagen
Les mer >>IKT- til glede og nytte for mennesker med Downs Syndrom
Hvilke fordeler kan barn med Downs syndrom ha av å bruke IKT verktøy?
Les mer >>Barn og data med vekt på skapende og utforskende aktiviteter
Her finner du mye nyttig fra fire førskolelærere som har tatt viderutdanning i IKT for førskolelærere. Den er et glimrende utgangspunkt for prinsipper runt arbeidet med IKT i barnehagen.
Les mer >>Datatilsynet reagerer
Datatilsynet ber nå Oslo Kommune redegjøre for innføringen av pilotprosjektet "Her kommer jeg...".
Les mer >>Barnehagen må henge seg på
De digitale verktøyene er blitt en del av hverdagen vår. Barnehagen kan ikke stille seg på siden, sier Nina Bølgan. Hun har skrevet boka Vil du være med, så heng på! – om barnehagen som digital arena.
Les mer >>Digitale verktøy i barnehagens hverdagsliv
dffsdf
Les mer >>Digital kompetanse i barnehagen
Bruk av digitale verktøy og IKT i barnehagen er ikke et mål i seg selv, men et verktøy for å oppnå faglige mål.
Les mer >>Barn trenger digital dannelse
Den digitale verden er hverdagen for det moderne barnet. Da trenger også barnet en digital dannelse
Les mer >>Tenk før du taster
Her finner du Redd barnas brosyjre, "Tenk før du taster!". Dette er en veileder om sikkerhet rundt barns bruk av internett.
Les mer >>