Flere artikler innen Ledelse
Gode råd når du skal gi kritikk
Konkret, konstruktiv og kjærlig er stikkord for å komme seg videre i konflikter
Les mer >>Den gode barnehagelederen har kunnskap om faget
Profesjonsledelse krever mer enn et semester med "organisasjon og ledelse". Man må ha kompetanse på det feltet man leder, sier Tormod Korpås i Utdanningsforbundets lederråd.
Les mer >>Gode råd når du får kritikk som leder
Som leder må du trene på å gjøre kritikk om til noe positivt
Les mer >>Syv ord ledere bør unngå
Som leder bør du veie dine ord på en gullvekt
Les mer >>Gode råd til deg som vurderer å bli leder
Drømmer du om å bli leder, eller går du med en "leder i magen"?
Les mer >>Lederadferd som motiverer mer enn lønn og bonus
Mange medarbeidere motiveres ikke av lønnsforhøyelse og bonusordninger. De vil har meningsfulle oppgaver og medbestemmelse.
Les mer >>Spilleregler for konflikthåndtering
For å unngå energikrevende lite nyttige konflikter, kan det være smart å lage seg en plan for hvordan dere skal takle konflikter i din barnehage.
Les mer >>Et historisk perspektiv på organisasjon og ledelse
Hvordan har forståelsen av maktbegrepet i dette århundret dannet grunnlag for utkrystallisering av begrepene management, administrasjon og lederskap? Drøftelsen avsluttes med en synopsis over de viktigste teoriene hittil.
Les mer >>Lederen har ordet!
Jeg skulle gjerne hatt litt mer tid til å sette meg ned i fred og ro og reflektere rundt det vi jobber med
Les mer >>





