Lederskap kan læres
Er det mulig å være både en god pedagog og leder?
Les mer >>Hvordan kommunisere med sjefen om arbeidspress
Hva gjør du som leder hvis du opplever for stort arbeidspress? Å stramme joggeskoene og løpe fortere er ikke en holdbar løsning i lengden. Her er tre tips til hvordan du sammen med din sjef kan løse denne situasjonen.
Les mer >>Effektiv eller effektfull ledelse?
En kolibri gjør 80 vingeslag i sekundet, en svale gjør bare 5. Så hvem er best til å fly?
Les mer >>Konflikter i personalgrupper
Hva handler konfliktene i barnehagen egentlig om, og hva gjør styrere med dem? I hvilken grad unnviker styrerne konflikter?
Les mer >>Hvem har metodeansvar i barnehagen?
Dette spørsmålet er blitt stilt etter at vi fikk et forslag til ny rammeplan for barnehagen
Les mer >>Er du en modig leder?
Vi trenger modige ledere som oppmuntrer til ro, lek og hvile
Les mer >>Lederobservasjonsverktøy
For å utvikle seg som leder er det viktig å motta objektiv tilbakemelding på sin lederatferd. De beste til å uttale seg kan være de man er satt til å lede.
Les mer >>Slik gjør du deg fortjent til tillit
Tillit kan ikke kjøpet for penger, og det tar tid å bygge den opp. Men når du først har den, er det viktig å sørge for at du beholder den.
Les mer >>Ytringsfrihet når man er ansatt
Ytringsfriheten står sterkt – det skal mye til for at en ansatt sine ytringer gir grunnlag for arbeidsrettslige reaksjoner.
Les mer >>





