Les også
– Språkaktiviteter må fenge guttene også
Gutters deltakelse i lesing og andre språkaktiviteter er mindre enn jentenes, viser en studie fra Lesesenteret i Stavanger. Det må barnehagene ta konsekvensene av, mener doktorgradsstipendiat Elisabeth Brekke Stangeland.
Les mer >>Filosofi for barn
Mette Hegnhøj Mortensen er vår danske pedagogiske journalist. Hun har besøkt Valhalla SFO i Danmark. Tema er filosofisamlinger.
Les mer >>Studietur til Reggio Emilia i uke 48, 26.11. – 02.12.2006
Hva med en tur til Reggio Emilia i høstmørket? Det norske Reggionettverket og Det danske Reggio Emilia nettvert arranterer en studietur i slutten av november
Les mer >>Sendt på gangen
Den som er sendt på gangen blir sittende og se på de andre – ekskludert fra fellesskapet, til spott og spe
Les mer >>John Dewey - den (post-) moderne pedagogikkens far?
Artikkelen er ment som en kort innvielse i John Deweys liv og virke som filosof og pedagog.
Les mer >>Karen Barad
Vi mennesker har satt oss over alt annet levende og ikke levende for lenge. Det kan Karen Barad og posthumanistiske perspektiver hjelpe oss med å gjøre noe med.
Les mer >>