Flere artikler innen Samlingsstund
Samlingsstunden – hva er den til for?
Samlingsstunden er en selvfølgelig del av norsk barnehagekultur. Den er en helt naturlig del av hverdagen i barnehagen og gjennomføres vel på like mange måter som det finnes barnehagefolk. Men hvorfor har vi samlingsstund?
Les mer >>Samlingstunden
Samlingsstunden i barnehagen er en god og gammel tradisjon. Hva er det egentlig vi ønsker å oppnå med samlingsstunden?
Les mer >>Observasjonsskjema for samlingsstunden
Det er en lang vei frem til gode samlingsstunder. Og hva er egentlig en god samlingsstund? Et observasjonsskjema er et godt verktøy for utvikling.
Les mer >>Prompete godtebakterie
Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.
Les mer >>Samlingsstundene handler om å se hverandre
Det krever at vi samles om noe og at voksne har en genuin tilstedeværelse som smitter over på barna. Når vi er tilstede med alle sanser, skapes ekte magi.
Les mer >>5 magiske ideer til samlingsstunden
Er du på jakt etter inspirasjon til samlingsstundene i barnehagen din? Her får du noen gode ideer fra Trude Anette Brendeland, også kjent som Fantasifantasten.
Les mer >>Fugl i barnehagen
Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.
Les mer >>Kugalskap
Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.
Les mer >>Å spille skuespill for barna
Her finner du to enkle skuespill de voksne kan spille for barna. I disse er det humor som gjelder!
Les mer >>


