Barnehageforum - Sangleker

Sangleker er en populær og nødvendig aktivitet i barnehagen. Det finnes utallige varianter. BarnehageForum presenterer her en del av de mest kjente sanglekene.

ANNONSE
Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer Barnehageforum.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Superslangesnabel

Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.

Les mer >>

Samlingsstunden – hva er den til for?

Samlingsstunden er en selvfølgelig del av norsk barnehagekultur. Den er en helt naturlig del av hverdagen i barnehagen og gjennomføres vel på like mange måter som det finnes barnehagefolk. Men hvorfor har vi samlingsstund?

Les mer >>

Samlingsstundene handler om å se hverandre

Det krever at vi samles om noe og at voksne har en genuin tilstedeværelse som smitter over på barna. Når vi er tilstede med alle sanser, skapes ekte magi.

Les mer >>

Ellinger

Lyd, rim og rytme fremheves i den nye rammeplanen som viktig virkemiddel for å stimulere språkutviklingen. Her er noen av de utallige ellingene som finnes.

Les mer >>

5 magiske ideer til samlingsstunden

Er du på jakt etter inspirasjon til samlingsstundene i barnehagen din? Her får du noen gode ideer fra Trude Anette Brendeland, også kjent som Fantasifantasten.

Les mer >>

Internasjonale leker

Her finner du mange spennende leker som barn i andre land leker. De publiseres i samarbeid med SOS barnebyer.

Les mer >>

Svetting er viktig

Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.

Les mer >>

Deltakelse og medvirkning i samlingsstunden

Er du opptatt av barns deltakelse? Da bør du se nærmere på samlingsstunden i egen barnehage, hvis dere har slike.

Les mer >>

Ellinger

Ellinger er fint å ha på lur i ulike situasjoner. Det gjør telling og utvelging til en lek

Les mer >>