Må ikke gro inn i veggene!
Vi må ikke bli så fornøyd med oss selv at vi står helt stille. Dynamikk er helt nødvendig dersom en organisasjon og et fag skal utvikle seg, sier Tone Risvoll Kvernes.
Les mer >>Lederen har ordet!
Jeg skulle gjerne hatt litt mer tid til å sette meg ned i fred og ro og reflektere rundt det vi jobber med
Les mer >>Den gode barnehagelederen har kunnskap om faget
Profesjonsledelse krever mer enn et semester med "organisasjon og ledelse". Man må ha kompetanse på det feltet man leder, sier Tormod Korpås i Utdanningsforbundets lederråd.
Les mer >>Teamledelse i barnehagen – en hybrid ledelsesform
Å være pedagogisk leder i et barnehageteam er en spennende og kompleks oppgave. En hybrid lederform som teamledelse, har mål om å lede og støtte personalet slik at alle blir gode i arbeidet med barna. Hvordan kan den pedagogiske lederen bidra til å skape «vi-følelse»?
Les mer >>Hvem har metodeansvar i barnehagen?
Dette spørsmålet er blitt stilt etter at vi fikk et forslag til ny rammeplan for barnehagen
Les mer >>Debatter ledelse!
Flat struktur, likhetsidealer og ønsker om konsensus bidrar til å usynliggjøre at førskolelærerne er barnehagens fagpersoner
Les mer >>Hvordan håndtere medarbeidernes bekymringer i en vanskelig tid?
Hvordan kommuniserer du med dine medarbeidere i denne koronatiden? Hvis de ikke blir informert og forstår hva som skjer, vil de bli mer bekymret. Dette kan på sikt føre til stressymptomer.
Les mer >>Trivsel i personalgruppen
For å få til god trivsel på arbeidsplassen kreves det at både ledere og medarbeidere involverer seg.
Les mer >>5 kjennetegn ved et godt lederteam
Hva skal til for å utvikle et godt lederteam, og hva bør man ikke gjøre?
Les mer >>





