Lederen har ordet!
Nina drømmer om å ta med hele personalgruppen på en studietur til Reggio Emilia
Les mer >>Elleve e-postregler
Lag deg noen kjøreregler for hvordan du skal behandle e-post
Les mer >>Konflikter – en kilde til vekst og utvikling!
Så fint at denne konflikten kom, ellers hadde jeg ikke fått mulighet til å lære dette!
Les mer >>10 setninger en leder bør unngå å bruke
Det skal ikke komme mange uheldige formuleringer ut av din munn før de skader lederskapet ditt og dine ansatte begynner å se seg om etter en ny jobb. Les hvilke ti setninger du ikke må si som leder.
Les mer >>Tydelig sjef og leder i barnehagen
Del tre i vårt verktøy for lederutvikling handler om tydelighet i sin lederstil.
Les mer >>Skal du takke ja eller nei til lederjobben?
Har du et stort behov for å få klapp på skulderen? Da er lederjobb kanskje ikke den rette veien for deg
Les mer >>Henrik Syse snakker om ledelse og trøst i koronaens skygge
I kriser er det helt nødvendig at vi snakker sammen om det vi opplever, og det er like viktig at ikke alt blir krise. Det må også være plass til det nære og normale. Hør Henrik Syse dele refleksjoner om håp og trøst i krisetider.
Les mer >>Hjelp de nye lederne i gang
Praktiske startvanskeligheter, kollegial ensomhet og en uklar autoritet gjør den første tiden som leder vanskelig for mange
Les mer >>Må ikke gro inn i veggene!
Vi må ikke bli så fornøyd med oss selv at vi står helt stille. Dynamikk er helt nødvendig dersom en organisasjon og et fag skal utvikle seg, sier Tone Risvoll Kvernes.
Les mer >>





