Flere artikler innen Ledelse
Har ikke tid til å lede eller prioritere lederutvikling
Det skrives mange artikler og bøker om å ta kontroll på tiden. Det finnes råd men det hjelper dessverre lite de som ikke har tid til å lese, diskutere og reflekter. Derfor kommer det her en kort artikkel, med noen refleksjonspunkter og et mulig gjenkjennbart eksempel tildiskusjon.
Les mer >>Modig ledelse i barnehagen.
Hvorfor skal noen ville følge deg?
Les mer >>Lederskap i praksis, på tur med store og små
Bevisst lederskap handler blant annet om å utvikle seg selv , erkjenne seg selv, og opparbeide seg god selvfølelse
Les mer >>Konflikt eller meningsbryting?
Jeg mener arbeidslivet burde lagt mye større vekt på verdien av uenighet. Skal vi få til nytenkning, er det viktig å få lov til å bryne seg på motsetninger og få komme fram med motstridende syn.
Les mer >>Mye trivsel trenger ikke gi jobbtilfredshet og kan sluke din tid til ledelse
Nyere forskning viser at for høyt fokus på trivsel på arbeidsplassen, faktisk kan virke mot sin hensikt.
Les mer >>Syv ord ledere bør unngå
Som leder bør du veie dine ord på en gullvekt
Les mer >>Er din beste medarbeider på vei til å søke seg vekk?
Hvis du vil beholde din beste medarbeider, er det noen tegn du bør følge med på.
Les mer >>Trivsel i alle ledd er det viktigste
Hvordan leder man en barnehage som blir kåret til Årets barnehage? Daglig leder Kathrine Eide Haugland mener trivsel og tydelig ledelse er to av de viktigste stikkordene.
Les mer >>Ytringsfrihet når man er ansatt
Ytringsfriheten står sterkt – det skal mye til for at en ansatt sine ytringer gir grunnlag for arbeidsrettslige reaksjoner.
Les mer >>





