Lederen har ordet!
Jeg skulle gjerne hatt litt mer tid til å sette meg ned i fred og ro og reflektere rundt det vi jobber med
Les mer >>Fra Pedagogisk leder til styrer
Det er viktig å ha tenkt gjennom en del problemstillinger når du vurderer å søke jobb som styrer
Les mer >>Har ikke tid til å lede eller prioritere lederutvikling
Det skrives mange artikler og bøker om å ta kontroll på tiden. Det finnes råd men det hjelper dessverre lite de som ikke har tid til å lese, diskutere og reflekter. Derfor kommer det her en kort artikkel, med noen refleksjonspunkter og et mulig gjenkjennbart eksempel tildiskusjon.
Les mer >>Lederrollen - trygghet i lederrollen del 2
For å være seg selv på sitt beste, må man ha en grunnleggende trygghet i den aktuelle situasjonen.
Les mer >>Dårlige ledere gir stressede medarbeidere
Det er få som liker ledere som er impulsive og som styres av følelser
Les mer >>Situasjonsbestemt ledelse
Situasjonsbestemt ledelse er en strategi som peker på pedagogisk leders mulighet til å lede sitt arbeidslag på en systematisk og målrettet måte, tilpasset individuell utvikling og kollektiv innsats.
Les mer >>Tilbakemelding fremmer et innovativt arbeidsmiljø!
Konstruktive tilbakemeldinger er viktig for nyskaping og motivasjon. Det høres enkelt ut, men hvor gode er vi på å gi og ta imot tilbakemelding? Sier du takk og lar det synke inn når du får positiv tilbakemelding? Og når du får kritikk?
Les mer >>Mye trivsel trenger ikke gi jobbtilfredshet og kan sluke din tid til ledelse
Nyere forskning viser at for høyt fokus på trivsel på arbeidsplassen, faktisk kan virke mot sin hensikt.
Les mer >>Trivsel i alle ledd er det viktigste
Hvordan leder man en barnehage som blir kåret til Årets barnehage? Daglig leder Kathrine Eide Haugland mener trivsel og tydelig ledelse er to av de viktigste stikkordene.
Les mer >>





